pátek 30. června 2017

Co ti to dalo? Odpovídá Slávka Fridrichová

V minulém příspěvku jsme se ptali Ireny Takahashi. Nyní se otážeme Slávky Fridrichové, která na VOŠMT studovala v letech 2000-2001. Slávka se v srpnu s manželem Martinem stěhuje do Kolína, kde budou pomáhat s prací na VOŠMT.

Co přineslo studium na biblické škole Tobě osobně?

Štúdium na biblickej škole stále patrí k mojim najlepším rokom slobodného života. Mala som možnosť sa sústrediť len na štúdium a prax, spoznávať budúcich pracovníkov v cirkvi a budovať vzťahy a v tom všetkom pracovať na svojom duchovnom raste. Cítila som sa ako dva roky na mládežníckom tábore (akurát tých seminárov bolo trochu viac a nejaký ten test na záver... :)). Prežila som tam potvrdenie povolania do služby a intenzívnu prípravu na ňu. Zároveň to bola výborná príprava na následne štúdium.

Co Tvé studium přineslo Tvému sboru?

To je asi skôr otázka pre ten zbor, ale viem, že som sa oveľa intenzívnejšie a s väčšou istotou zapojila do služby. Taktiež verím, že som šírila dobré meno školy, pretože po mne z nášho zboru išli na biblickú školu ďalší
ľudia.

Co studium přineslo do Tvého vztahu s Kristem?

Odpoveď na túto otázku má dva rozmery. Za jedno ma ten intenzívny čas tam preskúšal nakoľko je pre mňa osobný čas s Pánom prioritou. Na druhej strane nové výzvy, praktická služba a pod. nútili i motivovali k duchovnej zrelosti a pripravenosti. Veľmi prínosné boli každodenné školské modlitby a modlitby u vtedajšieho biskupa R. Bubíka v jeho kancelárii, kde sme často riešili aj vážne duchovné otázky a osobné problémy. Evanjelizačné a misijné aktivity nás zase povzbudzovali k používaniu duchovných darov v praxi.