úterý 13. listopadu 2012

Zpráva z praktického evangelizačního výcviku v OlomouciVe dnech 5. až 9. 11. 2012 studenti biblické školy absolvovali praktický evangelizační výcvik v Olomouci. Zázemí studentům poskytl sbor Apoštolské církve, U Podjezdu 12. (Děkujeme!)

Výcvik začal v pondělí večer motivačním slovem Romana Povaly.

V úterý dopoledne bratr Povala pokračoval ve vyučování o vášni pro Krista, pro církev a pro ztracené a o roli evangelisty. Čerpal při tom ze svých bohatých zkušeností evangelisty a pastora nového sboru v Rožnově pod Radhoštěm. Odpoledne vyšli studenti do ulic s anketou o náboženském smýšlení a získali odpovědi asi od 60 respondentů. Na večer byl naplánován program na podporu Izraele, jehož pořadatelem byly evangelikální sbory v Olomouci včetně sboru Apoštolské církve. Ve stejném čase několik studentů navštívilo domov mládeže, aby sledovalo práci Martina Pence při navazování „prvního kontaktu“ s nevěřícími.

Ve středu dopoledne vyučoval bratr Martin Penc o strategickém plánování evangelizace a o možnostech vlivu křesťanů na spoluobčany ve městě. Odpoledne se část studentů připojila k pracovníkům olomouckého sboru, kteří pracují mezi bezdomovci. Zatím ostatní studenti odešli na hlavní náměstí, kde kázali evangelium formou red-boxu, vystoupili se scénkami a mluvili s lidmi o Kristu. Večer kázal Tomáš Galda a vysvětlil, jak efektivně sdělovat lidem evangelium např. za pomoci Čtyř duchovních zákonů.

Ve čtvrtek ke studentům promlouval Jaroslav Grubnner na téma evangelizace mezi přistěhovalci v České republice. Odpoledne byl program podobný jako ve středu: část studentů šla do squattu za bezdomovci, část vystupovala s evangelizačním programem na hlavním náměstí. Vyvrcholením dne bylo promítání evangelizačního filmu Encounter (Setkání) ve sborové modlitebně. Promítání se zúčastnilo okolo sta lidí.

Páteční dopoledne se bratr Martin Penc věnoval hlavně hodnocení týdne. Potom studenti uklidili prostory modlitebny a odjeli domů.

Ředitel školy děkuje 
- instruktorům za jejich skvělé vyučování.
- pastorovi a členům sbor AC v Olomouci za jejich laskavou a štědrou pohostinnost.